binicilik
ds s
K9 Horse Club
d a
ds s
At Binicilik Ürünleri
d a
ds s
Sektör Dergisi
d a
ds s
Dila Country Club
d a
ds s
Kenanbey Binicilik
d a
ds s
At Dişçiliği Uzmanı
d a
ds s
Atevi'ne Reklam Verin
d a
Ana Menü
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d a
ds s
d aTürkiye Binicilik Federasyonu’ndan Duyurular-Haberler
ds s
TBF DUYURU NO: 39 / 2013 ENGEL ATLAMA BALKAN ŞAMPİYONASI MİLLİ TAKIMLAR TOPLANTISI VE VETERİNER KONTROLÜ
TBF DUYURU NO: 38 / 2013 ENGEL ATLAMA BALKAN ŞAMPİYONASI MİLLİ TAKIMLAR DUYURUSU
Türkiye Kupası Doping Kontrolü ile İlgili Duyuru
TBF DUYURU NO: 37 / 2013 2013 BALKAN ENGEL ATLAMA ŞAMPİYONASI TAKIM SEÇMELERİ
Engel Atlama Balkan Şampiyonası 5-8 Eylül 2013 Kemer Golf & Country Club İstanbul
Engel Atlama Türkiye Şampiyonası 23-24 Ağustos'ta
Kemer Golf & Country Club Engel Atlama Yarışmaları
2-4 Ağustos Türkiye Kupası Engel Atlama Yarışmaları Resmi Sonuçları
TBF DUYURU NO: 36 / 2013 2013 BALKAN ENGEL ATLAMA ŞAMPİYONASI BAYANLAR TAKIM SEÇMESİ
At Terbiyesi Balkan Şampiyonası'nda Millilerimizden Büyük Başarı
d a

İlan Panosu
ds s
d a
   
 
sola Pantalon_Binici Tog_Binici Mini Chaps Eldiven_Binici Bot_Binici Mahmuz ve Mahmuz Kayışı Kamçı_Binici Koruyucu Yelek Ceket Müsabaka Kovboy Şapka Kedi_Mamaları Köpek_Mamaları At_Yemleri Pelet Form Katkı Maddeleri Biotin Plus Zinc Mineral Blok At Bakım Ürünleri Malzeme Bakım Ürünleri At_Yemleri Mix Form Kedi_Kumları Kedi_Tasmaları Köpek Aksesuarları Köpek Bakım Ürünleri Köpek Bisküvi Köpek Deri Kemik Köpek_Kulübeleri Köpek_Tasmaları Köpek_Zincirleri Prize Eyerler Bandajlar Başlıklar Blanketler Dizginler Fırçalar ve Tımarlar Gaiter/Getr Göğüslükler Kantarmalar Kolanlar Ter Bıçağı Tırnak Lastiği Üzengiler ve Üzengi_Kayışları Yularlar ve Yedek İpi Ahır Gereçleri Atevi Sticker Anahtarlıklar Bileklik Gümüş Halhal Gümüş Kolye Ucu Gümüş Telefon Süsü Havlu Peştemal Duvar Süsleri Şaraplıklar Kartvizitlik Eyer Altları, Pedler Nalbant Bıçakları (Farriers hoof knifes) Nalbant Kerpetenleri (Farriers Pulloff and Nippers) Nalbant Çekiçi (Farriers Hoof hammer) Nalbant Törpüsü (Farriers Hoof Rasp) Nal Mıh Hit-Air Hava Yastıklı Binici Koruma Yeleği Yelek Nalbant Önlüğü İkinci el/2.el Binicilik Malzemesi İkinci el/2.el At Malzemesi Binici Çizmesi CızmeÇantası Kalp Ritmi Ölçme Monitörü At Nabız Ölçme Saati/Cardio Equine At_Binicilik_Resimleri At_Sigorta Binici_Sigorta .Pantalon .MİNİ_CHAPS .BOT .Yelek .Üzengi Kayışı Deri .Talaş_Dirheni_Demir .Ahır_Bilgi_Levhası .Eyeraltı Kapitone Ped Anahtarlık Pony Binici Togları/Kaskları Pony Biniciler Koruyucu Yelekler At Kiralama Binici , Jokey Kiralama Pony Binici Mahmuzları Pony Binici Eldivenleri Optimaflex Glucosamine Chondroitin 3500 Gr. Pantolon Bayan Binici Respekt Line Pantolon Erkek Binici Respekt Line Jokey Yarış Kaskları Jokey Pantolonları Jokey Fileli Atletleri Jokey Eldivenleri Jokey Kamçıları Jokey Yarış Gözlüğü Jokey Yarış Çizmeleri Düzkoşu Eyerleri Düzkoşu Eyer Kolonları Yarış Madrabası Jokey Formaları Jokey kask Şapkaları Jokey Koruyucu Yelekleri Jokey Düzkoşu Eyerleri Apranti Jokey Yamağı Malzemeleri Ahır / Box Zemini Kaplama Malzemeleri Ahır / Box Duvarları Kaplama Malzemeleri Padok Zemini Kaplama Malzemeleri Walker / Yürütücü Zemini Kaplama Malzemeleri Yarış Atı Martingalleri Yarış Atı Keçesi Yarış Atı Eyerleri Yarış Atı Eyeri Üzengi Kayışları Yarış Atı Üzengileri Yarış Atı Eyer Kolanları Yarış Atı Çulları Blanketleri Yarış Atı Bandajları Yarış Atı Yağmurlukları Yarış Atı Başlıkları Yarış Atı Dizginleri Yarış Atı Kantarma Gem Demirleri Yarış Atı Göğüslükleri At Kuyruğu Satışı At Yelesi Satışı Düğünlere Fayton Kiralama Sünnet Düğününe Fayton Kiralama Nişanlara Fayton Kiralama Organizasyonlara Fayton Kiralama Biniciliğe İlk Adım Kitap At Traş Makinaları Erkanlı Binicilik Kampanya Bireysel Yelken Eğitimleri Kurumsal Yelken Eğitimleri ÇOCUK YETİŞKİN  At Taşıma Römorku/Van/At Nakliye Aracı OT Kalaycibey.com 6lıTahmin sitesi     sağa

Müze Binicilik
ds s

Binicilik Müzemizde binicilik, atçılık ve atlar ile ilgili eski-antika ürünleri görebilirsiniz. Burada gördüğünüz ürünlerden bazıları satış sitemizde satılmaktadır. Satılan ürünleri görmek için aşağıdaki linki seçiniz:


Antika Eski Binicilik ve Atçılık Malzemeleri


EYER ÇERKES(Bu ürün Satıldı)
eyer çerkes binicilik


OSMANLI VE TÜRK TİPİ EYERLER

Süleyman Karaman 'dan gelen Osmanlı tipi eyerler:


osmanlı eyeri uzun yol mesafeler için


osmanlı eyeri ve heybe önden


osmanlı eyeri ve heybe

Yukardaki eyer büyükbabasının son dönem Türk tipi eyeri, Ordu bölgesi yapımı. 6 'lı yaşlarda üzerine oturduğu bir nesne 40 sene sonra eline gecince böyle bir araştırma fikri doğmuş, ne cıkacak zaman gösterir.

Eyer Cerkes tipi, 1929 yapımı Boyabatlı bir ustanin elinden cıkma. Şu an teğeltisi, ve eyer Ankara 'da bakımda.


osmanlı eyeri ve köstekZİL AT KOŞUM SÜSÜ
Alpaka metalden üretilmiş, yaklaşık 100 yıllık, en altında 5 küçük zilin süslediği ana zil, sağlı sollu 8 pul, sağ ve solda içinde beyaz renkli taşlı süs, el işi zincir takımı ile benzersiz bir parça. Boyu 30 cm. dir.

ÜZENGİLER

Üzengi Pirinç Çift

Yaklaşık 70 senelik pirinç üzengi çifti. 13,5 cm. dir.

Üzengi Mahmuzlu Çerkes

Çerkes üzengi yaklaşık 150 seneliktir. Ürüne özel olarak nadir görülen dört tepeli ibik mahmuza sahiptir. 15,5 cm.dir.

Üzengi Osmanlı
Demirden mamül, en az 100 senelik Osmanlı antika eski üzengidir. 17,5 cm. boy ve 14 cm. en.

ÇANLAR

Çan Eski Kayışlı

Üzerinde 6 adet çiçek motifi darp usulü ile işlenmiştir. İki adet çan içiçe geçmiştir. Üzerinde orjinal kayışı vardır. Yaklaşık 50 seneliktir. Çan 13 cm., toplam 35 cm.dir.

Deve Çanı

El işi ince demir işçiliği ile bezenmiş zincir ve boyun yaslaması ile içi içe geçmiş iki adet pirinç çan muhteşem ses çıkarmaktadır. Büyük çan üzerinde üst kısmında taçlama motifleri, her iki yanında ok işaretleri ve yaprak motifleri, iç çanda ise her iki yanında hilal motifleri darp usulü ile işlenmiştir. Çan 15 cm., toplam 51 cm. dir.

KAMÇI OSMANLI ANTİKA GÜMÜŞ SAVAT İŞÇİLİĞİ
antika-kamci-osmanlı

kamci-osmanli-antika-gumus-savatli
savat-gumus-iscilikli-antika-kamci-osmanli
kamci-kamçı-osmanlı-antika-gumus
osmanlı-osmanli-kamci-kamçı-antika-eski
osmanlı-osmanli-kamçısı-kamcisi-antika-gumus-gümüş
eski-osmanlı-antika-kamçı


KAMÇI ORTA ASYA ALTIN ve GÜMÜŞ İŞLEMELİ(Satıldı)

Orta Asya el işçiliğini yansıtan bu kamçının kabzası 27. cm, deri kısmı 55 cm. dir. Kabza kısmının taç bölümünde 3 adet alpaka zil nesneyi seslendirmektedir. Yine taç kısmında 7 adet altın işçilikli ortasında kırmızı değerli taş bulunan bir kaide vardır. Kabzada 9 adet boğum üzerinde gümüş ve alpakadan dairesel motifler vardır. Kabzanın kesiti karedir, alt kısmı gümüş örgü zincir ile sarılmış ve sonunda elden kaymayı önleyici küçük topuz vardır.

KAMÇI


KANTARMALAR

Gem Kantarma Acıdamak

Klasik acıdamaktipinde yan direkler kavisli ve pirinçtendir. Ağız açıklığı 10,5 cm. dir.

Gem Kantarma Acıdamak Toplu

Bu gem demirinde; acı damak tabir edilen tipte ancak başka gemlerde bulunmayan, atın dil üzerine gelen yerinde bir döner top bulunmasıdır. Ağız aralığı 9,5 cm. dir.

Kantarma Gem Katana

Suluk zinciri de olan kantarmanın ağız açıklığı 17 cm.dir.

MAHMUZ ALPAKA PULLU


Alpaka metalden imal bu mahmuz çiftte; ata temas yerinde hareketli döner pullar vardır. Yaklaşık 70 seneliktir. Çizmeye temas yerleri deri ile kaplıdır. Deri kayışlarında özel kilit düzenekli tokaları vardır. Boyu 13.cm. dir.

KAŞAĞI

Demirden mamül kaşağı. 15.cm. dir.

KOLYEGümüş savat işçiliği ile yapılmış göğüs tabağından ve eski cam boncuklardan yapılmış kolyedir. Boncuklar eski gerçek cam ve el işçiliğidir. Kolye ise savattır. Toplam 34 cm. dir, kolye ise 6 cm.dir.

TÜFEK ESKİ ANTİKA


1900 yıllarının başında imal edildiği sanılan çalışır vaziyetteki bu silahta fiyatına göre başka tüfeklerde bulunmayan kişiye mahsus özellikler vardır. Çift namluludur. Namlusu diğer tüfeklerde olduğu gibi; düz demir boru değil, nadiren bulunan el işçiliği burma çeliktir. Ahşabı klasik kahverengi değil, açık kahverengidir. Namlu uçunda orijinal pirinç arpacık duruyor.Namlu üst kısmında altın işleme tekniği ile altın olarak tam okunamamakla birlikte "Damuo pljı" yazıyor. Bu yazının başlangıç ve bitiminde iki adet çizilme tekniği ile işlenmiş şekil vardır. Yine namlunun üst kısmında mekanizma birleşim yerine yakın altın olarak işlenmiş bir şeritin kalan parçaları görülüyor. Mekanizma grubu metal gövde sağ ve sol yanlarda çeşitli işlemelerin yanısıra ayrıca iki adet av köpeği işlemesi vardır. Bu gurubun üst kısmında ise yine işlemeler ile birlikte kuş işlemesi vardır. Tetik muhafaza metalinin alt kısmında çeşitli işlemeler ile birlikte boynuzlu bir geyik işlemesi vardır. Namlu mekanizmadan ayrılıp da alt kısım incelendiğinde isabet miktarını gösterdiği sanılan çentiklerin yanı sıra "STAVRIDHIS" yazısı, "SC" kısaltması, "V" şekli, sol ve sağ namlu altında ayrı ayrı yıldız altında olmak üzere "Z" ve "T" harfleri, "176" numarası, daire içine işlenmiş "IL" harfleri işlenmiştir. Namlu temizleme harp çubuğu yerindedir. Diğer detay fotoğrafları vardır, görmek için lütfen irtibata geçiniz. Boyu 125 cm. dir.


TÜFEK MAUSER MARKA


OSMANLI YATAĞAN YENİÇERİ KILICI
(Kelle Makası)
antika-yatağan-kilic-osmanli
yatagan-osmanli-antika-kilic-eski

yatağan-osmanlı-kılıç-antikaeski-osmanlı-kılıç-yatağan-antika

yatağan-sapı-kılç-osmanlı-antika
d a

 

 
ANASAYFA - İLETİŞİM - REKLAM VER - FİRMANI EKLE
English Russian GermanArabic
Binicilik Firma İndeksi
ds s

FİRMA TÜRÜ

Burada yeralmak için tıklayınız. %18 KDV dahil Yıllık Sadece 69 TL
d a

Sitemize Üye Olun
ds s
İsim - Soyisim
E-Mail Adresiniz

d a
Binicilik Hakkında
ds s
Binicilik hakkında bütün soruların cevapları burada...
d a

Biliyor musunuz?

Ziyaretçi Trafiği
taşı

binicilik malzemeleri at biniciligi at malzemeleri binicilik sporu binici atevi malzeme malzemesi istanbul atlispor atli spor engel atlama izmir sporu atlispor tog tok bot dizgin baslik gogusluk eyeralti klubu kulubu gollu sipahi ocagi kemer atli spor atkolik at dunyasi hakem dresaj pony turkiye federasyonu il temsilciligi jokey tjk

 

Binicilik-cekmekoy
panel cit tas kaplama lastik fiyatlari saksi bahce mobilyalari granit tezgah cimstone tezgah ingilizce kursu fiyatlari forma fiyatlari bahce mobilyalari mutfak tezgahi panel cit fiyatlari ingilizce kurslari yds kursu tas kaplama tel cit patlatma tas leke tedavi fiyatlari ingilizce kurs fiyatlari panel cit